Drewniane zabawki – dlaczego warto?

Coraz więcej rodziców rezygnuje z kupowania kolorowych, plastikowych zabawek na rzecz tych wykonanych z ekologicznych materiałów. Dlaczego warto kupować dzieciom zabawki wykonane z drewna?

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka

Na rynku dostępnych jest wiele zabawek wykonanych z plastiku. Są to samochody sterowane pilotem, mówiące lalki czy też klocki. Większość z nich przyciąga uwagę dziecka ze względu na kolory, a także znajdujące się w nich grające elementy. Większość tych zabawek wykonywana jest niestety z toksycznych materiałów niebezpiecznych dla dzieci. Warto zastępować je zabawkami wykonanymi z drewna, które są całkowicie bezpieczne, a przy tym prezentują się w bardzo atrakcyjny sposób. Zabawki tego typu mają naturalny skład, co do którego rodzice nie będą mieli żadnych wątpliwości. Zabawki tego typu zapewnią dzieciom niesamowitą frajdę.


Dlaczego zabawki drewniane są dobrym wyborem?

– Trwałość


Drewno jest materiałem odpornym na uszkodzenia fizyczne oraz mechaniczne. Wykonane z tego materiału zabawki nie pękają i nie psują się tak szybko, jak plastikowe. Nawet, jeżeli dziecko rzuci zabawką o ziemię lub na nią nadepnie, nic złego się z nią nie stanie. Dzięki temu, takie zabawki posłużą nie tylko Twojemu dziecku, ale także innym maluchom. Można będzie takie zabawki przekazywać z pokolenia na pokolenie.

– Przyjazne dla dziecka


Drewno jest materiałem ciepłym i przyjemnym w dotyku. Dlatego dziecko na pewno z wielką przyjemnością będzie bawiło się zabawkami wykonanymi z tego materiału. Co więcej, dzięki temu, że na drewnie będą widoczne charakterystyczne słoje, a kolory będą atrakcyjne, dziecko na pewno bardzo chętnie będzie sięgało po takie zabawki. Warto również dodać, że drewniane zabawki na pewno nie wyjdą z mody. Zawsze będą prezentowały się w atrakcyjny sposób.

– Wpływ na wyobraźnię i kreatywność

W związku z tym, że drewniane zabawki mają zazwyczaj prostą konstrukcję, można je wykorzystać do rozwijania wyobraźni i kreatywności dzieci. Z pewnością maluch bawiący się tymi zabawkami będzie mógł popisywać się kreatywnością przy wymyślaniu kolejnych zastosowań danej zabawki. Zabawki tego typu w dużo lepszy sposób dostosują się do dziecka, niż ich plastikowe odpowiedniki.

– Nauka poprzez zabawę

Drewniane zabawki pozwalają rozwijać liczne umiejętności dziecka. Niektóre z nich wpłyną pozytywnie na rozwój motoryki i koordynację ruchową dziecka. Dzięki swojej prostej konstrukcji, drewniane zabawki będą dla dziecka proste w obsłudze, a tym samym maluch będzie chciał z nich często korzystać.

Aktywna zabawa wraz z dzieckiem


Drewniane zabawki są bardzo chętnie wybierane przez rodziców, którzy chcą spędzać aktywny czas wraz ze swoim dzieckiem. A tego typu propozycje im to umożliwiają. Sprawiają, że rodzic może wraz z dzieckiem na przykład zbudować z drewnianych klocków wielką budowlę czy garaż na samochody. Dzięki prostej konstrukcji, drewniane zabawki zapewnią wielkie pole do kreatywnej zabawy. Najwyższej jakości drewniane zabawki przyczynią się więc do prawidłowego rozwoju dziecka, a także zbudują więź z rodzicami.

Podobne artykuły

Leave a Comment