BrainBox, zabawa i edukacja w jednym

BrainBox to seria gier przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku. Każda gra ma takie same zasady. Poszczególne wersje różnią się jedynie tematyką oraz stopniem trudności pytań. Każdy zestaw składa się z 71 kart z pytaniami.

 

Zasady gry

Gracz otrzymuje kartę, na której z jednej strony znajduje się ilustracja. Musi zapoznać się z nią w ciągu 10 sekund. Czas odmierza klepsydra. W tym czasie powinien zapamiętać, jak najwięcej szczegółów. Na odwrocie karty znajdują się pytania do tego, co przed chwilą gracz oglądał. Podstawą jest więc zapamiętanie jak największej ilości szczegółów znajdujących się na obrazku. Gdy gracz odpowie na pytania dotyczące obrazka, otrzymuje kartę jako punkt. Wygrywa ta osoba, która zbierze najwięcej punktów.

Gra trwa około 10 minut.

W grę można grać zarówno z całą rodziną, jak i w pojedynkę. Można będzie wtedy sprawdzić swoją spostrzegawczość. Tak naprawdę nie ma tu ograniczeń co do ilości graczy, którzy mogą zagrać w tę grę. Może w nią grać nawet 7 graczy. Dla wszystkich na pewno wystarczy kart. W związku z tym, dziecko do takiej gry może zaprosić zarówno swoich rodziców, dziadków, jak i rodzeństwo.

Wersje BrainBox

Gry BrainBox dostępne są w siedmiu wersjach:

  •          dla dzieciaków od 4 roku życia – Abecadło i Moje pierwsze obrazki,
  •          od 6 roku życia – Bajki, Koloruj i zapamiętuj,
  •          od 7 roku życia – Matematyka,
  •          od 8 roku życia – Natura, Świat.

BrainBox Abecadło
Jest to gra, która sprawdzi się świetnie w przypadku dzieci powyżej 4 roku życia. Dziecko zapamiętując szczegóły na obrazku, uczy się przy okazji także literek. Poznaje słowa, które zaczynają się na konkretne litery, co na pewno zwiększy zasób słów, jakimi się posługuje. Na każdej z kart znajduje się 6 pytań.


BrainBox Moje pierwsze obrazki
Jest to zestaw najłatwiejszy spośród wszystkich, jakie znajdują się w serii BrainBox. Sprawdzi się w przypadku najmniejszych dzieci. Wystarczy, że jeden z graczy będzie umiał czytać, a można będzie rozpocząć grę.

BrainBox Koloruj i zapamiętuj
Jest to wyjątkowo kreatywny zestaw BrainBox. Po części dziecko będzie mogło samodzielnie tworzyć grę, co na pewno spodoba się maluchowi, który lubi rysować i malować. Zadaniem dziecka będzie pokolorowanie wybranych do gry obrazków. Na odwrocie karty można będzie dopisać samodzielnie dodatkowo pytania, dlatego gra jest przeznaczona dla dzieci od 6 roku życia.

BrainBox Bajki
Podobnie, jak Koloruj i zapamiętuj, tak Bajka jest grą przeznaczoną dla dzieci od 6 roku życia. Każda karta to inna bajka. Dzieci z Bullerbyn, Podróż Guliwera, Pocahontas. Tych bajek jest tutaj nieskończenie wiele. Dziecko nie tylko będzie musiało zapoznać się tutaj z ilustracjami, ale także przeczytać jedno zadanie opisane pod obrazkiem. Jeżeli dziecko jeszcze nie potrafi czytać, może to zrobić za niego rodzic. Na kartach znajduje się również 6 pytań, jak w przypadku poprzednich zestawów.


BrainBox Matematyka
Jest to zestaw przeznaczony dla starszych dzieci, powyżej 7 roku życia. Matematycznych gier jest niewiele, dlatego bardzo dobrze, że taki zestaw znalazł się w serii BrainBox. Wszystkie karty znajdujące się w zestawie poruszają tematy związane z matematyką. Dziecko będzie mogło powtarzać i utrwalać podstawowe zasady, wzory i zależności, które na pewno przydadzą mu się w szkole. Dostępne są zadania z geometrii, ułamków, wykresy, grafy, a także przeróżne działania matematyczne. Będzie to świetna pomoc dydaktyczna, a także sposób na pokazanie dziecku, że poprzez zabawę można się wiele nauczyć.

BrainBox Świat
Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej 8 roku życia. Poszerzy wiedzę dziecka o otaczającym go świecie. Każda karta dotyczy innego kraju. Dziecko dowie się, gdzie dany kraj się znajduje, pozna najważniejsze ciekawostki przyrodnicze, a także aspekty geograficzne. Gra na pewno wzbudzi ciekawość dziecka o otaczającym go świecie.

BrainBox Natura
Tym razem gra dostępna jest także w języku angielskim. Dostępna jest także wersja w języku polskim. Dziecko dzięki tej grze będzie mogło poznać faunę i florę zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej 8 roku życia.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz