Zabawki drewniane – bezpieczeństwo oraz wytrzymałość

W naszym serwisie znajdziesz produkty wykonane z naturalnego drewna. Gdy sięgniesz pamięcią wstecz przypomnisz sobie, jak chętnie sięgałeś w dzieciństwie po drewniane zabawki i jak wiele wspomnień wiąże się z ich użytkowaniem… Dlaczego warto kupować zabawki drewniane? Czy natura i prostota mają szansę spodobać się dzisiejszym dzieciom?

Dlaczego drewno?

Drewno to surowiec naturalny, który posiada mnóstwo zalet. Jest uniwersalne i ponadczasowe. Jak wiadomo, nie ma w sobie żadnych szkodliwych składników, które nierzadko możemy odnaleźć w produktach wykonanych z tworzyw sztucznych. Pamiętajmy, że drewniana zabawka to natura w najczystszej postaci. Korzystajmy z jej dobrodziejstw!

Zalety zabawek drewnianych

Drewniane zabawki wpływają na stymulację rozwoju naszych pociech. Najczęściej są one proste, co pozwala dziecku kreatywnie spędzać czas w trakcie zabawy nimi. Forma spędzania czasu z zabawkami drewnianymi nie zawsze jest narzucana z góry, dlatego wyobraźnia dziecka pracuje wówczas bardzo intensywnie. Przykładowo: drewniane klocki pomagają dziecku w rozwijaniu czynności poznawczych. Dzięki nim maluch uczy się rozpoznawania kształtów, barw, a także zaczyna swoją przygodę z liczeniem.

Puzzle z drewna rozwijają kreatywność, szybkość reakcji i spostrzegawczość. Ich układanie uczy dziecko dopasowywania poszczególnych elementów. Dodatkowo wpływa to na rozwój zdolności manualnych naszej pociechy i rozwija jej ruchowo-wzrokową koordynację.

Drewniane zabawki najczęściej są niezwykle różnorodne – u nas np. znajdziesz Klocki Dabo drewniane kolorowe, które rozwiną kreatywność najmłodszych, ich wyobraźnię przestrzenną, a także nauczą odpowiedniego rozmieszczania ich poszczególnych części. Są one bardzo bezpieczne w trakcie ich użytkowania. Wykonane zostały z naturalnego drewna bukowego.

Zwróćmy uwagę na to, że zabawki plastikowe mogą się połamać, natomiast drewniane są solidne i nawet ich upadek lub przypadkowe nadepnięcie im nie przeszkadzają. Plastikowe mogą się nadłamać, co z kolei wywołuje ryzyko, że nasze dziecko się zrani jakimś ostrym odłamkiem. Zabawki drewniane są zdecydowanie trwalsze i bezpieczniejsze. Ponadto posiadają one wartość pokoleniową – ciężko się ich dobrowolnie pozbyć. Zwykle służą nam przez lata, a później przekazujemy je dalej, by następne pokolenia mogły kształtować swoje rozmaite umiejętności.


Warto także mieć na uwadze, że drewniane zabawki kochają również dorośli. A to sprawia… że włączają się do zabawy ze swoimi dziećmi, poświęcając im swój cenny czas, czego korzyści są jeszcze większe.

Nasze drewniane produkty

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór zabawek drewnianych. Proponujemy m. in. drewnianą układankę domino, drewniane gry zręcznościowe, ponadczasowe drewniane klocki oraz układanki. Nie muszą się Państwo obawiać o bezpieczeństwo – wszystkie dostępne u nas produkty posiadają odpowiednie atesty i są wykonane z precyzją. Prostota wykonania drewnianych zabawek rozwija wyobraźnię pociech, kształtując tym samym ich umiejętności.

Klocki drewniane naturalne zapewnią Twojemu dziecku długie godziny znakomitej zabawy. Są ekologiczne i w pełni bezpieczne. Ich forma pozwala na kreatywne tworzenie własnych kształtów według tego, co aktualnie podpowiada nam wyobraźnia. Dostępne są w bardzo okazjonalnej cenie.

Drewniana układanka domino daje Twojej pociesze możliwości nieograniczonej zabawy. Dziecko może zbudować z niej wysoką wieżę, a także wspaniale spędzić czas z całą rodziną. Układanka jest przyjazna dla maluchów.

Postaw na naturalność, prostotę i bezpieczeństwo przy wyborze zabawek dla dziecka.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz