Zabawki do ogrodu dla dzieci

Wiosenno-letni okres sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Warto poprzez atrakcyjne zabawki zachęcić dzieci do wyjścia do ogrodu. Jeżeli masz trochę wolnej przestrzeni przed domem, możesz zaaranżować ciekawe miejsce do zabawy kupując różne zabawki. Jakie będą najodpowiedniejsze?

Dzieci zwykle mają szereg ulubionych zabawek, którymi bawią się chętnie. Nie wszystkie jednak sprawdzają się na zewnątrz. Głównie dlatego, że mogłyby ulec zepsuciu i zniszczeniu. Zabawki w ogrodzie szybko się brudzą. Przyniesione z powrotem do domu mogłyby stać się źródłem bakterii, których żadne dziecko nie potrzebuje do szczęścia. Zresztą, na przykład wyniesienie pluszowej zabawki do ogrody nigdy nie kończy się dobrze. W końcu na pewno wyglądałaby ona po takiej wycieczce znacznie gorzej niż wcześniej.

Dobrym pomysłem jest zapewnienie dziecku w ogrodzie osobnych zabawek, które będą przeznaczone tylko i wyłącznie tam do zabawy. Producenci przygotowują szereg zestawów, dzięki którym dziecko może mieć zapewnioną świetną zabawę w ogrodzie.

Piłka-zmyłka – alternatywa dla tradycyjnej piłki

Duża przestrzeń, jaka zwykle występuje w ogrodzie daje możliwość do wielu aktywnych zabaw. M.in. z użyciem piłki-zmyłki. Jest to specjalny rodzaj piłki, który zapewni dziecku świetną zabawę, a na jego twarzy pojawi się uśmiech. Piłka ma przesunięty środek ciężkości, dzięki temu nie leci tam, gdzie chce tego dziecko, ale tam, gdzie sama chce. W zasadzie nie da się nad nią zapanować, choć czasem można mieć takie wrażenie, że już się to udało. Piłka w tym momencie pokaże nam, że to ona tutaj rządzi. Zabawka sprawdza się świetnie do celów rozrywkowych. Zapewnia świetną zabawę na świeżym powietrzu.

Skakanka dla dzieci

Dzieci zwykle lubią aktywnie spędzać czas. Szczególnie, jeżeli mają do tego odpowiednie narzędzia. Jednym z nich jest skakanka. Nie dość, że zapewnia świetną zabawę w ogrodzie, to jeszcze wpływa pozytywnie na wydolność organizmu. Dziecko od razu zostaje wprawione w bardzo dobry nastrój, ponieważ świetnie się bawi. Jest to dobra propozycja także dla dzieci mających problem z nadwagą.

Dyskopiłka, czyli piłka i dysk w jednym

Chcesz zagwarantować swojemu dziecku ogromną frajdę? Niezastąpioną zabawką do ogrodu będzie dyskopiłka. Gdy zdejmiesz fabryczne blokady, zabawka w dowolnym momencie zaczyna zmieniać się z dysku w piłkę. Można spłaszczyć piłkę, ale może ona powrócić do swojego pierwotnego kształtu w dowolnym momencie. I to jest właśnie w niej najlepsze. Można wraz z dzieckiem zapewnić sobie fantastyczną zabawę na świeżym powietrzu.

Zabawka ta wykonywana jest z miękkiego materiału. Dzięki temu sprawdzi się podczas zabawy zarówno z małymi, jak i nieco starszymi dziećmi. Ponadto, jest to także bardzo trwała zabawka, którą bardzo trudno jest zniszczyć. Brzegi dysków są zabezpieczone laminowanym materiałem. Pozostała część jest wykonana z plastiku, materiału i innych, bezpiecznych tworzyw sztucznych.

Zabawa w piaskownicy

Sama piaskownica w ogrodzie nie wystarczy. W końcu sam piasek nie jest tak atrakcyjny dla dziecka. Potrzebne są do niej również odpowiednie zabawki, aby możliwe było budowanie zamków z piasku lub wykonywanie różnych piaskowych wypieków. Wspaniałą zabawę zapewnią foremki w różnych kształtach. Dostępne są foremki do piasku, z których można zrobić różne owoce, narzędzia czy przybory do kuchni. Ponadto, można dla dziecka wybrać także zestaw składający się z wiaderka, łopatki, grabek, sitka oraz wielu foremek. Taki zestaw zapewni dziecku wiele godzin wspaniałej zabawy w piaskownicy.

Podobne artykuły

Leave a Comment