Zabawka sensoryczna antystresowa Push Pop Bubble Fidget Toy – zabawki, które rozładują dziecięcą złość

Stres – wydawać by się mogło, że dotyczy tylko dorosłych. Nic bardziej mylnego! Stres jest naszym towarzyszem już od najmłodszych lat dlatego tak ważne jest aby znaleźć sposób jak sobie z nim radzić.

Z pomocą przychodzą nam różne zabawy jak i zabawki. Zapewniają wiele radości jak i pomagają w sytuacjach stresowych wspomagając kondycję umysłową, a także poprawiają zdolności motoryczne. Zabawki antystresowe mogą przyjmować różne formy i kształty – mogą to być gniotki, spinnery, gry logiczne, masy plastyczne, slime i wiele innych. Silikonowa zabawka sensoryczna w formie maty z bąbelkami, idealna do rączki oraz do zabawy na podłodze, czy blacie.

Push Bubble, Pop It, Fidget Toy to zabawka o wielu nazwach i równie wielu zastosowaniach:

 • świetnie sprawdzi się u dzieci, którym ciężko się na czymś skupić. Zabawa Push Bubble fantastycznie wycisza niespokojne i wszędobylskie maluchy. Każdy kto boryka się z zabawą włosami, bądź niekontrolowanym dotykaniem buzi, czy skóry znajdzie ukojenie w zabawie Push Bubble. Ta prosta, ale wielofunkcyjna zabawka to super pomysł dla dziecka ze spektrum autyzmu, bądź ADHD.
 • jest fajną, nieskomplikowaną rodzinną grą na liczenie, w każdej kolejce wciskacie taką samą, bądź coraz mniejszą liczbę bąbelków, ten kto wciśnie ostatni – przegrywa.
 • Push Bubble może także posłużyć jako kreatywna zabawka w układanie literek lub cyferek z bąbelków, a także jako wyzwanie ułożenia swojego imienia lub imienia kogoś z domowników. Taka zabawa bardzo dobrze wpływa na rozumienie przez dziecko przestrzennego wymiaru literek i cyferek.
 • dla najmłodszych dzieci ta antystresowa zabawka będzie bardzo cennym sensorycznie doświadczeniem, poprzez wciskanie bąbelków maluchy zaczynają rozumieć związek przyczynowo-skutkowy. Wykonanie zabawki z silikonu powoduje, że można ja bezpiecznie czyścić delikatnym detergentem.
 • Pop It to także antystresowa zabawka dla dorosłych, powtarzalne czynności, na których musimy skupić uwagę, wyciszają skutecznie dorosłe umysły.

Chyba nie ma osoby, która by chociaż raz „strzelała” z folii bąbelkowej!

Sporo osób takie działanie relaksuje i niweluje stres – zdawać by się mogło, że folia bąbelkowa ma właściwości lecznicze. Minus takiej zabawy? Zawsze za szybko kończą się bąbelki. Na szczęście ktoś bardzo mądry (pewnie też miał problem z za szybko kończącą się folią bąbelkową ) wymyślił zabawkę o właściwościach folii bąbelkowej – zabawka, która nie ma końca!

PUSH POP BUBBLE

Zabawka, która daje niesamowitą satysfakcję, której towarzyszy dźwięk pękającego pęcherzyka powietrza.

Ciężko by było chodzić wszędzie z arkuszem folii bąbelkowej, na szczęście Push Pop Bubble ma idealne, niewielkie rozmiary, które umożliwiają zabranie go wszędzie ze sobą. To również doskonały produkt ułatwiający wyciszenie dla dorosłych, a także dla osób dotkniętych autyzmem.


WŁAŚCIWOŚCI PRODUKTU:

 • łagodzenie stresu
 • bąbelki – ich naciśnięcie generuje delikatny trzask jak w przypadku pstrykania folią bąbelkową. Po wyciśnięciu całej powierzchni wystarczy odwrócić zabawkę i klikać od nowa
 • produkt wodoodporny.

Przy stresie ważne są rzeczy, które wyzwalają w nas pozytywne emocje i pomogą zająć ręce aby upust siły i negatywne emocje nie zostały użyte na innej osobie. Zarówno dzieci kilkuletnie, nastoletnie jak i te już całkiem dorosłe muszą radzić sobie ze stresem na co dzień – czy to związanej z kłótnią, zabraną zabawką – czy po prostu czynnością, która nie wyszła tak jak założyliśmy. Dzięki zabawom zręcznościowym czy kreatywnym znajdujemy sposób na rozwiązanie naszych problemów i możliwości skupienia się na szukaniu alternatywnych rozwiązań – dzięki takim umiejętnościom łatwiej będzie panować nad złością w sytuacji stresującej.

Przygotowaliśmy kilka propozycji:

 • GNIOTKI I PIŁECZKI ANTYSTRESOWE

Możemy je ściskać, zgniatać, turlać, rzucać – idealny sposób na rozładowanie napiętej sytuacji, a także uwolnić zgromadzony w mięśniach stres.

Producenci zadbali o szeroką gamę takich gniotko-piłek, mamy różne kształty, kolory, z wypustkami i bez, w siatce, długie, okrągłe – cała masa, bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie.

 • ZABAWY PLASTYCZNE I MANUALNE

Puśćmy wodze fantazji! Dajmy dzieciom zaszaleć, może to być malowanie, rysowanie, wydzieranie, lepienie, zgniatanie – zabawy twórcze szybko uwalniają od negatywnych emocji. Kolejnym pozytywny wpływ tej metody to rozwój kreatywności, wyobraźni i abstrakcyjnego myślenia. Zanim jednak zdecydujemy się na którąś z tych metod zadbajmy aby była dostosowana do wieku i umiejętności dzieci, a także o jakość produktów aby były bezpieczne. Jeśli zabawa nie będzie dostosowana do dziecka, może się okazać, że szybko się nią znudzi i nie osiągniemy zamierzonego celu jakim jest opanowanie stresu i wyciszenie.

 • KOLOROWANKI ANTYSTRESOWE

Wydawać by się mogło, że takie „trudne” kolorowanki nie znajdą zainteresowania u dzieci – nic bardziej mylnego! Świetnie wpływają na małą motorykę, a skupienie się nad czynnościami manualnymi pozwala na odreagować negatywne emocje. Kolorowanki to również ciekawa metoda dla dorosłych. Pojawia się coraz więcej kolorowanek przeznaczonych właśnie dla dorosłych. Nie znajdziemy tam księżniczek z bajek, ale będą mandale, zwierzęta, wzory abstrakcyjne czy geometryczne – ciekawa propozycja np. na długie jesienne wieczory.

Podobne artykuły

Leave a Comment