Ukochany dziecięcy bohater – Królik Bing i jego przyjaciele

Ukochany dziecięcy bohater Królik Bing i jego przyjaciele

Królik Bing ma trzy latka i chodzi do przedszkola. Jest on głównym bohaterem bajki o tytule „Bing”. Nasz tytułowy bohater ma wiele przygód i codziennie uczy się czegoś nowego. Dużo czasu spędza wśród swoich przyjaciół, a jego najlepszą przyjaciółką jest słoniczka Sula.

Kim jest BING?

Bing, to słodki trzyletni króliczek, który ma czarne futerko, duże zielone oczka i przepiękne królicze uszy. Na co dzień ubrany jest w zieloną koszulkę i czerwone ogrodniczki w czarną kratę, a na środku ma duży żółty guzik. Tak jak dzieci trzyletnie, Bing wiele rzeczy robi po raz pierwszy w swoim życiu, a codzienna nauka nowych czynności sprawia m wiele radości. Bing jest bardzo ciekawy świata, a poznawać ten świat pomaga mu jego opiekun Flop.

Inni bohaterowie występujący w bajce

Bohaterami bajki „Bing” są zwierzątka, którymi opiekują się kolorowe stworki.


Pando to miś panda, który jest rówieśnikiem Binga. Zawsze jest ubrany w białą bluzeczkę i majteczki w tym samym kolorze. To bardzo wesoły bohater, któremu często trzeba wiele rzeczy tłumaczyć dwa razy. Czasami nie słucha swojej opiekunki Poli.

Sula to słoniątko i najlepszy przyjaciel Binga, ubrana jest w różową sukienkę i niebieski dżinsy. Najbardziej lubi wróżki, błyskotki i zabawę z Bingiem. Sula jest bardzo miła i energiczna, ale czasami też potrafi się rozzłościć.
 
Koko to króliczek, i starsza o kilka lat kuzynka Binga. Kocha modę i ładne ubrania, lubi też biedronki, a jej ulubiony kolor to różowy. Koko jest bardzo mądra  często daje pomysły do ciekawych zabaw.

Charlie to króliczek-niemowlak, jest młodszym braciszkiem Koko i kuzynem Binga. Charlie zaczyna naukę wstawania i chodzenia, uwielbia obserwować bawiące się zwierzaki.
 
Pola to zielony stworek, prowadzi własny sklep i jest opiekunem Pando. Uwielbia muzykę i taniec. Jest bardzo romantyczną postacią, która lubi bujać w obłokach, ale potrafi również twardo stąpać po ziemi.

Flop to pomarańczowy stworek stworzony z włóczki, jest opiekunem Binga. To postać bardzo wyrozumiała, mądra, czuła i szczera. Bardzo się stara i dba o to, żeby Bing uczył się przez własne doświadczenia.

Amma to fioletowe słoniątko, które opiekuje się Sulą. jest najstarsza ze wszystkich opiekunów, bardzo wesoła, energiczna, mądra, maluchy ją uwielbiają.


Serial został nakręcony na podstawie krótkich opowiastek Teda Dewon’a i podbił nie tylko serca dzieci, ale i dorosłych. Ponieważ historyjki opowiadane są z punktu widzenia maluchów, dzieci identyfikują się z bohaterami, a dorośli mogą „podejrzeć” sposób myślenia najmłodszych.

Serial animowany to brytyjska produkcja. Gdy tylko bajka została wyemitowana na kanale telewizyjnym MiniMini, najmłodsi widzowie pokochali ją całym sercem. Powstało sporo zabawek z wizerunkiem bohaterów bajki. W sklepie możemy znaleźć puzzle, układanki, maskotki mówiące, maskotki chodzące, ale także figurki bohaterów i zwykłe maskotki przytulanki, które dzieci chętnie zabierają wszędzie tam gdzie same idą, do przedszkola, na wycieczkę, czy do spania. Bing stał się ich przyjacielem!

Podobne artykuły

Leave a Comment