Tomek i Przyjaciele – kultowe zestawy pociągów i kolejek

Pociągi i kolejki to zabawki, które cieszą się popularnością wśród dzieci na całym świecie. Lokomotywa o imieniu Tomek zaskarbiła sobie sympatię wielu maluchów. Bajka była popularna już w 1945 roku, ale do dziś zestawy inspirowane „Tomkiem i Przyjaciółmi” są chętnie wybierane dla dzieci w różnym wieku. Marka Fisher Price ma w swojej ofercie wiele atrakcyjnych zestawów, jak i pojedynczych zabawek uzupełniających kolekcję.

Pierwsza bajka o lokomotywie Tomek powstała w 1945 roku. Twórcą fascynującej opowieści o losach pociągów był Wilbert Awdry. Stworzył on opowieść dla swojego syna. Za namową żony postanowił ją jednak opublikować w formie książeczki. Losy Tomka oraz innych pociągów znajdujących się na wyspie Sodor z wielką przyjemnością śledziły dzieci na całym świecie. Powstało 26 książeczek o ciekawym świecie lokomotyw. „Tomek i Przyjaciele” to jednak nie tylko książeczki, ale także serial telewizyjny, który powstał w 1984 roku w Wielkiej Brytanii. Polskie dzieci mogły śledzić losy Tomka od 1998 roku.

Dzieci pokochały pociągi, ponieważ stworzona historia była uniwersalna. Opowiadała o przyjaźni oraz o tym, jak pociągi wspierały się i razem bawiły. Bajka promowała pomoc innym, pracę zespołową, przyjaźń oraz inne uniwersalne wartości.

Na kanwie popularności książeczek oraz serialu telewizyjnego, marka Fisher Price stworzyła kilka serii zabawek pozwalających na realną zabawę każdemu dziecku. Maluchy mogą tworzyć własne tory kolejowe, po których jeżdżą pociągi.

Atrakcyjne zestawy

Marka Fisher Price przygotowała dla najmłodszych ciekawe zestawy oraz akcesoria, dzięki którym dzieci mogą samodzielnie tworzyć nowe przygody z udziałem ulubionych bohaterów. Akcesoria i zabawki są dostosowane do różnych grup wiekowych.

Najmłodsze dzieci mogą korzystać z zestawów Tomek i Przyjaciele My First Thomas. Zabawki zostały stworzone w taki sposób, aby mieściły się w małych rączkach. Rozwijają one ciekawość świata i sprawiają, że stymulacja rozwoju dziecka jest możliwa.

Dla starszych dzieci Fisher Price przygotował serię Tomek i Przyjaciele Take-n-Play. Z pomocą dostępnych akcesoriów można budować własne trasy kolejowe. Atrakcyjna dla tej grupy wiekowej jest także seria TrackMaster, w której można znaleźć lokomotywy z napędem. Lokomotywy będą w stanie samodzielnie pokonać przygotowane przez dziecko trasy kolejowe.

Zabawki przygotowane przez markę Fisher Price zapewnią dziecku wiele frajdy oraz wspaniałej zabawy. Wspomagają rozwój dziecka. Maluchy mogą z pomocą dostępnych zestawów poznawać kolory, cyfry, a także rozwijać swoją kreatywność. Warto także podkreślić, że te zabawy poprawiają zdolności motoryczne.

Dzięki temu, że marka Fisher Price dba o jakość oferowanych zabawek, zestawy mogą znajdować się w kolekcji dziecka przez wiele lat. Dziecko może się nimi bawić bez większych problemów. Wszystkie elementy są solidne, wytrzymałe i utrzymane w atrakcyjnej kolorystyce. Takie połączenie sprawia, że zabawa lokomotywami sprawi dziecku wiele radości.

Stylowe, wyścigowe lokomotywy

Oferowane przez Fisher Price lokomotywy wyglądają bardzo atrakcyjnie. Są prawdziwymi wyścigowymi modelami, które na pierwszy rzut oka kojarzą się z prędkością. Stworzone w sposób kreatywny, prezentują się w bardzo atrakcyjny sposób. Wszystkie dostępne modele są przygotowane do emocjonujących wyścigów, które zapewnią dziecku wiele frajdy oraz radości.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz