Rowerki biegowe – czy warto?

Rowerek biegowy to pojazd, który nie ma pedałów. Dziecko porusza się na nim, odpychając się nóżkami. Będzie to idealny pierwszy rowerek, jaki otrzyma od Ciebie dziecko. Zapoczątkujesz w ten sposób wspaniałą przygodę z dwukołowymi pojazdami.

Jakie zalety mają rowerki biegowe?

Jak już wspomnieliśmy na początku, rowerek biegowy ma dwa koła, ale nie ma pedałów. Tym różni się od tradycyjnego rowerka trójkołowego. Dziecku taki rowerek możesz kupić już wtedy, gdy ukończy 18 miesiąc życia, a jego wzrost to 80 cm. Dziecko na takim rowerku będzie poruszało się poprzez odpychanie. Poprzez balans ciała będzie utrzymywało równowagę. Maluch będzie czuł się na takim pojeździe bezpiecznie, ponieważ w każdej chwili będzie mógł podeprzeć się nóżkami.

Rowerki biegowe bardzo dobrze radzą sobie na każdym terenie. Dziecko będzie mogło poruszać się na nim zarówno po trawie, chodniku, jak i po piasku. Nauczone jazdy na rowerku biegowym, z łatwością przesiądzie się na zwykły rower z pedałami.

Co jest najważniejsze przy kupnie rowerka biegowego?

Kupując rowerek biegowy dla dziecka musisz pamiętać o kilku podstawowych kwestiach:

  • nie jest ważny wzrost dziecka, ale długość jego nóżek,
  • należy wybrać model z hamulcami. Im dziecko pewniej będzie czuło się na rowerku, tym funkcja hamowania będzie bardziej przydatna. Najlepiej, gdyby pojazd był wyposażony w hamulec bębnowy. Można z powodzeniem dopasować go do wielkości dłoni dziecka.

Rodzaje rowerków biegowych

Kolejnym dylematem, który muszą rozstrzygnąć rodzice jest to, czy warto kupić rowerek drewniany czy metalowy.

Przyjaznym dla dziecka materiałem jest na pewno drewno. Jest wytrzymałe, odporne na uszkodzenia, a przy tym prezentuje się bardzo dobrze. Można wybrać modele kolorowe i bardzo atrakcyjne. Dużo szerszą ofertę stanowią jednak rowerki metalowe. Głównie dlatego, że ich koszt nie jest zbyt wysoki, a są bardzo wytrzymałe na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Nawet, jeżeli dziecko rzuci rowerek o ziemię, co zdarza się stosunkowo często, nic złego się z nim nie stanie. Warto także podkreślić, że rowerki metalowe mają większą zwrotność kierownicy i przedniego koła, niż modele drewniane. Ponadto, w tych modelach można regulować wysokość siedziska czy kierownicy. Dzięki temu pojazd można w pełni dostosować do potrzeb i oczekiwań dziecka.

Modele rowerków biegowych wykonanych z metalu

W naszym sklepie znajdziesz licencjonowane modele rowerków biegowych wykonane z metalu. Przygotowaliśmy zarówno propozycje dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Różnią się one przede wszystkim kolorystyką. Mamy również modele uniwersalne, które będą odpowiednie dla każdego dziecka.

Rowerki zostały wzbogacone o antypoślizgowe rączki i podnóżki. Mają piankowe koła EVA 12’’. Miękkie siedzisko zapewni niezwykłą wygodę każdemu maluchowi. Jest możliwość jego regulacji, tak samo jak kierownicy. Stalowe łożysko sprawia, że pojazd prezentuje się w bardzo solidny sposób.

Dysponujemy modelami wyprodukowanymi przez firmę Seven Polska. Są to pojazdy przeznaczone dla dzieci od 12 miesiąca życia. Motywy znajdujące się na rowerkach pochodzą z dobrze znanych bajek oraz seriali, takich jak:

  • Samochody,
  • Kraina Lodu,
  • Star Wars,
  • Myszka Minnie,
  • Myszka Mickey.

Akcesoria do rowerków biegowych

Pamiętaj, że bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Dlatego, jeżeli kupujesz rowerek biegowy, dokup do niego od razu kask. Jest on gwarancją tego, że nawet jeżeli dziecko spadnie z pojazdu, jego główka będzie bezpieczna. W naszym sklepie znajdziesz kaski z tymi samymi motywami, co rowerki biegowe. Można więc stworzyć niezwykły komplet, dzięki któremu dziecko będzie bezpieczne, a przy tym będzie się świetnie prezentowało. Ich producentem jest Seven Polska.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz