„Pucio uczy się mówić” – czy ta książka rzeczywiście jest tak świetna?

„Pucio uczy się mówić” to książeczka, która skierowana jest do najmłodszych dzieci, które mają trudności z mówieniem. Rodzice widząc, że dziecko ma opóźniony rozwój mowy powinny zainwestować w tę edukacyjną książeczkę wypełnioną zabawami dźwiękonaśladowczymi. Jest ona bardzo pomocna w logopedycznej pracy z dzieckiem.

Autorką książki „Pucio uczy się mówić” jest Marta Galewska-Kustra. Jest to doktor nauk humanistycznych oraz logopeda. Z wykształcenia jest także pedagogiem twórczości. Prowadzi gabinet logopedyczny dla dzieci w Łodzi. Specjalizuje się w terapii opóźnionego rozwoju mowy i zaburzeń artykulacji u dziecka. Próbuje w swojej pracy łączyć terapię mowy oraz rozwój kreatywności u dziecka.

„Pucio uczy się mówić” – książka dla najmłodszych dzieci mających problem z mówieniem

Jeżeli Twoje dziecko ma problem z wypowiadaniem pierwszych słów, a logopeda stwierdził u niego zaburzenia mowy, warto rozpocząć pracę z dzieckiem w domu przy użyciu tej książeczki. Tekstu w książce jest niewiele. Znajdują się w niej natomiast rozwijające mowę dziecka zadania dźwiękonaśladowcze. Dziecko będzie uczyło się wyrażeń dźwiękonaśladowczych oraz samogłosek, których powinno używać roczne dziecko. Dzieci wraz z rodzicami będą poznawały świat małego Pucia. W książeczce zostaną przedstawione znane przez dziecko sytuacje, czyli usypianie, karmienia kotka, odwiedziny u dziadków czy spacer po parku. Dzięki temu, że książka jest prosta w formie, z łatwością dziecko będzie ją przyswajało. Dziecko zostanie zachęcone do powtarzania dźwięków, dzięki sympatycznej postaci Pucia. Nauczy się nazywać różne przedmioty oraz postaci. Nauka dziecka mówienia nie jest prosta, szczególnie, jeżeli pojawiły się u niego pewne zaburzenia. Narzędzie w postaci tej książki będzie niezbędne, aby odblokować maluszka i przedstawić mu wyjątkowy świat słów.

Jakie walory posiada książeczka?

Na pochwalę zasługuje pomysł stworzenia książeczki logopedycznej z wyrazami dźwiękonaśladowczymi, która ma określoną fabułę. Zawiera ciekawych bohaterów oraz historie, które spodobają się każdemu maluchowi. Zaciekawiony tym, co dzieje się w książeczce maluch, będzie chętniej wypowiadał nowe słowa oraz dźwięki. W książeczce zostały zobrazowane różne sytuacje, które dziecko zna ze swojego życia. Bez wątpienia książeczka oferuje szeroki wachlarz walorów edukacyjnych. Dziecko może uczyć się i rozwijać swoje kompetencje językowe.

Ilustracje znajdujące się w książeczce są bardzo kolorowe i atrakcyjne dla dziecka. Ich twórcą jest Joanna Kłos. Wszystkie obrazki są bardzo oryginalne. Z przyjemnością będzie się przeglądało taką książeczkę.

Zarówno dla dziecka, jak i rodzica korzystanie z tej książeczki będzie zabawą. Nie trzeba będzie zmuszać dziecka, aby uczyło się nowych dźwięków czy wyrazów. Samo będzie chciało to robić. Będzie chciało poznać nowe przygody Pucia i zagłębić się w jego świat.

Zdecydowanie „Pucio uczy się mówić” to książeczka godna polecenia dla każdego rodzica, który chce odblokować problemy z mową u swojego dziecka. Książeczka jest wartościowa, oryginalna i bardzo ciekawa.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz