Popularne maskotki dla dzieci – Cars, Star Wars, Super Wings, Playmobil

Dobre i popularne maskotki sprawią każdemu dziecku wiele radości. Przedstawiają postaci z bajek, filmów i seriali animowanych. Dziecko będzie zachwycone, jeżeli bohater jego ulubionej bajki będzie miał stałe miejsce w jego pokoju.

 

Teoretycznie to dziewczynki bardziej lubią pluszaki. W praktyce jest jednak z tym różnie. Chłopcy chętnie widzą w swoim pokoju maskotki przedstawiające postaci z bajek, takich jak Cars czy Star Wars. Im dziecko jest młodsze, tym bardziej cieszy się z otrzymania pluszaka. Im jest natomiast starsze, tym bardziej oczekuje tego, że zabawka, jaką otrzyma będzie skomplikowana i bardziej interaktywna. Sami jednak znamy przynajmniej jedną osobą, która trzyma maskotki, które otrzymała w dzieciństwie. Więź z niektórymi jest tak duża, że nie wyobrażają sobie oni wyrzucić ulubionego misia nawet mając 25 czy 30 lat. Sentyment odgrywa tu bardzo dużą rolę. Jeżeli już ktoś decyduje się na zachowanie zabawek z dzieciństwa, to zwykle są to właśnie pluszaki.

Rola maskotek w życiu dziecka

Maskotki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka. To dzięki nim maluch czuje się bezpiecznie, gdy zasypia lub spędza czas samodzielnie w pokoju. Maskotki bardzo często pełnią rolę przyjaciela dziecka. Niektóre maluchy nawet rozmawiają ze swoimi ulubionymi pluszkami. Nadają im imiona i zabierają je wszędzie tam, gdzie idą. Dziecko bardzo często traktują pluszaki wyjątkowo. Jak prawdziwe osoby.

Pamiętaj o utrzymywaniu pluszaków w czystości

W związku z tym, że zwykle dziecko nie rozstaje się ze swoim pluszakiem, może być on nośnikiem wielu bakterii. Dlatego warto dbać o czystość ulubionego misia dziecka. Od czasu do czasu należy prać maskotkę zgodnie z zaleceniami producenta. Większość pluszaków można prać w pralce. Informacje o tym, w jakiej temperaturze, można znaleźć na metce.

Maskotki z bajki Cars

Samochody to jedna z ulubionych bajek zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Bardzo miękki i starannie wykonany samochodzik pochodzący z tego filmu sprawi wiele radości fanowi serii. Pluszak-samochód zapewni każdemu dziecku moc zabawy. Będzie to idealna zabawka do przytulania. Dzięki temu, że większość modeli ma piękne, wyraziste kolory, dziecko będzie zachwycone zabawą.

Pluszaki ze Star Wars

Dzieci uwielbiają oglądać filmy i bajki ze swoimi ulubionymi bohaterami. Jeszcze bardziej cieszą się, gdy mogą się nimi bawić lub się do nich przytulać. Teraz dostępne są pluszaki będące miniaturową wersją bohaterów serii Star Wars. Można nabyć bez większego problemu wielu bohaterów, m.in. Yodę. Pluszaki są wykonane z materiału miękkiego w dotyku, dlatego przytulanie się do nich będzie dla każdego wielką przyjemnością.

Maskotki z Super Wings

Super Wings to serial animowany, którego głównymi bohaterami są samoloty potrafiące zmieniać się w roboty. Mają swoje lotnisko na wyspie na Pacyfiku. Dzieci mogą mieć w swojej kolekcji pluszaki następujących bohaterów serii:

  • Jett,
  • Donnie,
  • Jerome,
  • Dizzy,
  • Paul,
  • Grand Albert,
  • Bello,
  • Mira.

Maskotki z Playmobil

Playmobil to seria zabawek, dzięki którym dziecko może zbudować swój wyjątkowy świat. Dostępne są zarówno klocki, jak i maskotki różnych postaci. Można nabyć na przykład maskotkę przedstawiającą policjanta czy wikinga. Wszystkie pluszaki są wykonane z materiału przyjemnego w dotyku.

Podobne artykuły

Leave a Comment