Podróżne

Podróżne 

9 Produktów

Gry podróżne dla dzieci

Dzieci w podróży bardzo szybko się nudzą i potrzebują czegoś, co będzie je stymulowało. Dodatkowo, jeśli podróż odbywa się nie z rodzicami a przykładowo z rówieśnikami, problemem może być wymyślenie wspólnie ciekawego zajęcia dla większej grupy osób. W takich sytuacjach gry podróżne sprawdzają się absolutnie najlepiej, ponieważ przygotowane są idealnie do używania ich nawet w trakcie jazdy samochodem.

Gry, w ktore można grać w trakcie podróży

A jeśli już mają być używane bezpośrednio na miejscu przyjazdu, o wiele łatwiej jest je spakować, ponieważ zajmują mniej miejsca i są zaprojektowane tak, aby nie rozsypać elementów czy łatwo się przenosić i rozkładać. Gry podróżne mogą być bardzo zróżnicowane – począwszy od bardzo podstawowych i wygodnych do przewożenia kart, przez gry opierające się na magnesach jak głodne hipcie (hungry hippos), a także wieloletnie hity i absolutne bestsellery znane na całym świecie jak podróżne monopoly.

Propozycje gier podróżnych dla najmłodszych

W tej kategorii, jaką są gry podróżne znaleźć można bardzo ciekawe i dobrze znane propozycje, w które świat gra od wielu dekad. Te uniwersalne i sprawdzone przez dzieci z każdego pokolenia tytuły, to m.in.:

  • Chińczyk - jest grą, która nie wymaga ani długiego objaśniania zasad ani wielu elementów. Do prowadzenia rozgrywki wystarczy jedna plansza, pionki w przynajmniej dwóch różnych kolorach oraz kostki do rzucania. W ten sposób w chińczyka zagrać można praktycznie wszędzie i w każdych warunkach oraz z każdym, więc gra jest nieśmiertelnym bestsellerem i hitem, który łączy różne nacje i pokolenia. To czyni go również idealną grą rodzinną oraz towarzyską, a dzięki temu, że plansza do chińczyka jak i pionki oraz kostki są bardzo podstawowej konstrukcji, z powodzeniem zabrać go można w podróż.
  • Innym kultowym tytułem i propozycją cieszącą się ogromną popularnością od dekad, jest gra podróżna hungry hippos, w której to plastikowe hipopotamy ułożone na obracającej się okrągłej tarczy rytmicznie zamykają i otwierają jamy gębowe, w których zlokalizowane są magnesiki. Za pomocą specjalnych wędek dołączonych do zestawu, złapać można magnesik w ustach hipopotama i wyjąć go zanim ta szansa przeminie. Prosta zasada rywalizacji i element zręcznościowy sprawia, że gra podróżna hungry hippos integruje nawet do czterech zaangażowanych graczy, ale sprawia także, że osoby obserwujące grę i zebrane wokół graczy, mogą przeżywać walkę niemal wręcz.
  • Podróżne monopoly odpowiada na zapotrzebowanie tych, którzy uwielbiają wersję stacjonarną i chętnie grają w nią przy każdej okazji, zasady gry są dla nich zrozumiałe i czytelne nawet na mniejszej planszy, która pozwala także szybciej kończyć tury i podnosi dynamikę rywalizacji

Gra podróżna to dobry umilasz czasu

Wszystkie gry zebrane w kategorii podróżne, zostały przygotowane w taki sposób, aby jak najlepiej nadawać się do szybkiego i wygodnego pakowania, rozpakowywania, składania i rozkładania. Ważne, aby elementy składające się na zestaw były ze sobą jak najlepiej zabezpieczone i skompletowane. Dzięki temu zdecydowanie trudniej zgubić i zdekompletować zestaw, co uniemożliwiłoby pełną rozrywkę i zabawę.

Akceptuje

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z zasadami polityki prywatności. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. polityka prywatności.

Product successfully added to the product comparison!