PlayMais – kukurydziane klocki

PlayMais jest kreatywnym materiałem plastycznym, który zapewni dziecku twórczą zabawę. Wystarczy użyć trochę wody, aby stworzyć wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju dzieła z kukurydzianych klocków.

Klocki PlayMais zagwarantują dziecku udaną i bezpieczną zabawę. Poszczególne elementy po zwilżeniu wodą można dowolnie ugniatać, wyginać i łączyć. Nie będzie problemu z tym, aby uzyskać pożądane kształty. Klocki można formować dłońmi lub przy użyciu plastikowego nożyka lub nożyczek. Materiał jest na tyle plastyczny, że można także po nim pisać. Nie trzeba używać kleju, aby połączyć ze sobą poszczególne elementy, co jest bardzo dużą zaletą tego zestawu.

Klocki produkowane są ze skrobi kukurydzianej, wody i naturalnych barwników pochodzenia roślinnego. Są biodegradowalne. Nie zawierają żadnych szkodliwych dla dziecka substancji. Gdy dziecko połknie któryś z elementów, nie zadławi się. Substancja po prostu się rozpuści. Klocki są więc całkowicie bezpieczne dla dziecka.

Co można zbudować z klocków kukurydzianych?

Klocki PlayMais pozwolą zbudować duże budowle oraz wszelkiego rodzaju konstrukcje, takie jak magazyny, sklepy czy muzea. Można będzie z nich wykonać także piękne donice, ramki i wszelkiego rodzaju ozdoby. Przydadzą się one także do wykonania płaskiej kartki, z której można będzie wycinać dowolne motywy.

Dlaczego warto nabyć PlayMais dla dziecka?

PlayMais to klocki, które pozytywnie wpływają na rozwój dziecka. Rozwijają w nim kreatywność, a także uczą kolorów. Dziecko poznaje nowe kształty oraz formy, a także rozwija zmysł dotyku. Szkoli także umiejętności motoryczne. Jeżeli zabawa odbywa się w grupie, u dziecka rozwijają się umiejętności interpersonalne. Zabawa wspomaga także integrację w rodzinnym gronie.

Zestawy tematyczne PlayMais

Dostępne są specjalne zestawy tematyczne, dzięki którym dziecko będzie w stanie samodzielnie wykreować cały świat wraz z różnymi postaciami oraz zwierzakami. Zestawy można nabyć w wersji rozbudowanej, dzięki którym można będzie zbudować całą dżunglę czy farmę. Można wybrać także małe zestawy pozwalające na stworzenie pojedynczych elementów, takich jak na przykład określone zwierzątko.

Można zdecydować się m.in. na zestawy:

  • małe zwierzątka leśne – zestaw składa się z 2300 elementów. Mozaika pozwoli na wyklejanie obrazków na załączonych kartkach. Dostępnych jest 6 motywów do wyklejenia,
  • świat safari – składa się z 1000 elementów. Zawiera tekturowe, laminowane, kolorowe i dwuwymiarowe elementy konstrukcyjne dzikich afrykańskich roślin oraz samochodziku,
  • świat księżniczki – zestaw składa się z 1000 elementów. Zawiera 12 kart z księżniczkami dwuwymiarowego wyklejania.

Dostępne są także pojedyncze zestawy m.in.:

  • koń – pozwala na zbudowanie konika. Składa się z 70 elementów,
  • lew – składa się z 70 elementów, z których można stworzyć lwa.

Co wyróżnia PlayMais na tle innych klocków?

Klocki PlayMais to zestawy:

  • bezpieczne dla dziecka,
  • rozwijające wiele umiejętności u dziecka, w tym kreatywność,
  • mające plastyczność zbliżoną do plasteliny,
  • uczące dziecko kolorów.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz