Organizacja urodzin w domu – o czym trzeba pamiętać?

Przyjęcie urodzinowe dziecka to bardzo ważna impreza okolicznościowa, która powinna być dopięta na ostatni guzik. Wielu rodziców obawia się natłoku obowiązków, jakie się z tym wiążą. Boją się, że zwyczajnie sobie nie poradzą. Dobrze przygotowany plan ogólny oraz sporządzenie listy potrzebnych na przyjęcie rzeczy pomoże w odpowiedniej organizacji.

Lista gości

Pierwszym, co musisz zrobić jest zastanowienie się, jak duże przyjęcie urodzinowe chcesz zorganizować dla dziecka. Bez tej wiedzy dalsze przygotowania nie mają sensu. W końcu inną ilość zakupów należy wykonać dla 20 osób, a inną dla 50. Najlepiej zaprosić na przyjęcie te osoby, z którymi dziecko lubi się bawić i ma najlepszy kontakt. Dzięki temu będzie to dla niego prawdziwa okazja do świętowania w zaprzyjaźnionym gronie.

To, jakie potrawy można będzie zaserwować na przyjęci urodzinowym, w dużej mierze zależy od pory roku, w której będzie ono organizowane. Jeżeli impreza odbywa się latem, można zdecydować się na wykonanie sałatek owocowych oraz lekkich sałatek warzywnych. Latem można także zorganizować przyjęcie w ogrodzie, na którym będą serwowane dania z grilla. Jeżeli jednak przyjęcie organizowane jest w mniej pogodną porę roku, warto zamówić dla dzieci pizzę lub stworzyć zdrowe wersje przekąsek serwowanych w popularnych fast foodach, czyli skrzydełka i nóżki kurczaka panierowane w płatkach kukurydzianych.

Nie należy zapomnieć także o napojach. Obowiązkowo na przyjęciu urodzinowy powinien pojawić się szampan. Najbardziej popularny jest Piccolo. Dostępny jest w różnych smakach. Oprócz głównego napoju serwowanego przy torcie, warto przygotować dla dzieci orzeźwiające lemoniady domowej roboty. Do jej przygotowania potrzebna będzie woda, cytryna, limonka oraz świeża mięta. Taki napój posmakuje każdemu dziecku.

Dekoracje na urodziny

Miejsce przyjęcia urodzinowego dla dziecka powinno być we właściwy sposób udekorowane. Można zdecydować na balony z różnymi napisami. Im więcej ich będzie, tym lepiej. Dostępne są zarówno klasyczne balony, jak i balony przybierające kształty zwierzątek lub postaci z bajek. Świetnie wpasują się one w klimat każdego przyjęcia dla dzieci organizowane w określonym, bajkowym stylu. Można również rozwiesić papierowe girlandy.

Ważna jest także zastawa stołowa. Organizując przyjęcie dla dzieci nie warto decydować się na korzystanie z najlepszej porcelany, jaką masz w domu. Lepiej kupić plastikowe, kolorowe talerzyki, sztućce oraz kubeczki. Dostępne są specjalne kolorowe wersje, które spodobają się dzieciom, przepięknie udekorują stół, a w dodatku zminimalizują szkody. Dziecko nie rozbije talerzyka, nie zrobi sobie krzywdy szklanką, a sprzątanie po przyjęciu będzie dużo prostsze. Po prostu wszystkie papierowe naczynia będzie można wyrzucić do kosza.

Aby dzieci mogły wczuć się odpowiednio w urodzinowy klimat, warto nabyć specjalne papierowe czapeczki. Można kupić takie, które będą idealnie pasowały do motywu przewodniego imprezy. Dodatkową atrakcją będą maski nawiązujące na przykład do Star Wars i Dartha Wadera. Każdy chłopiec będzie zachwycony, jeżeli będzie mógł ją ubrać.

Świeczki na torcie

Żadne przyjęcie urodzinowe nie może obejść się bez tortu. Możecie upiec go sami lub zamówić w cukierni. Grunt, aby znajdowały się na nim świeczki odpowiadające wiekowi dziecka. Dodatkową atrakcją będą tzw. fontanny tortowe. Takie race zapewniają niezwykły efekt. Każde dziecko będzie pod wrażeniem. Dostępne są ich różne rodzaje, zarówno fontanny krótkie, średnie, jak i długie.

Pamiętając o tych wszystkich podstawowych rzeczach zorganizujesz udane przyjęcie urodzinowe dla swojego dziecka. Mali goście będą zachwyceni.

Podobne artykuły

Leave a Comment