Laboratorium Mechaniki od Włoskiej marki Clementoni

Clementoni to Włoska firma założona w 1963r. przez Mario Clementoni, który swoją przygodę z zabawkami zaczął od gier planszowych. Pierwsze produkty powstawały ręcznie w sposób rzemieślniczy w garażu przy domu.

Wraz z rozwojem firmy powstały kolejne zabawki i serie. Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić Laboratorium Mechaniki.

Naukowa zabawa z serii Technologic od Clementoni.

Laboratorium Mechaniki to zestawy naukowe, do składania najróżniejszych modeli. W zestawach znajdziemy pręty, koła zębate, przeguby, mechanizm różniczkowy, napęd zębatkowy. Koła zębate stożkowe, ślimaki i wiele innych dodatków. Może zagwarantować, że seria to jedno wielkie odkrywanie i eksperymentowanie.


Jeżeli zależy nam na tym aby dziecko poznało podstawowe zasady mechaniki i inżynierii, a przy okazji świetnie się bawiło to seria Naukowa Zabawa jest idealnym produktem. Zestawy z tej serii rozwijają zdolności manualne, zmysł przestrzenny i pomysłowość. Cała seria składa się z różnych zestawów dla chłopców i dla dziewczynek. Znajdziemy tutaj motocykle, samochody, samoloty, helikoptery, maszyny rolnicze, maszyny budowlane, pojazdy ratunkowe, korbowód i tłok, samochód terenowy, dune buggy, poduszkowiec, ultralekki samolot, quad, motocykl safari i inne pojazdy z rodziny Jeep’ów.

W serii możemy znaleźć zestawy prostsze umożliwiające złożenie dwóch prostych modelu, aż po bardzo skomplikowane i efektowne pojazdy, jak np. maszyny ciężkie czy pojazdy ratunkowe. Dzięki tak dużej różnorodności znajdziemy zestawy tańsze i droższe.

W zestawie zawsze znajdziemy bogaty ilustrowany podręcznik naukowy, który poprowadzi dzieci przez różne etapy montażu – wszystkie są całkowicie bezpieczne. Dodatkowo możemy skorzystać z aplikacji kompatybilnej z systemami i urządzeniami: Android, Apple i Amazon.

Na każdym opakowaniu znajdziemy listę części oraz ilość, które znajdziemy w danym zestawie. Konstrukcja, koncepcja, opracowanie oraz produkcja są całkowicie we Włoszech!

Podobne artykuły

Leave a Comment