Klocki drewniane do zabawy w pracy JENGA

Z czym kojarzą Ci się drewniane klocki? Oczywiście z grą Jenga. Ma ona wielu fanów, zarówno wśród dzieci, jak i wśród dorosłych. Pomimo tego, że jest prosta, okazuje się bardzo ciekawą i wciągającą grą pelną emocji. Na jakie warianty możesz się zdecydować?

Gra Jenga składa się z drewnianych klocków ułożonych w wieżę. Na każdym poziomie znajdują się 3 klocki. Zadaniem graczy jest na przemian wyciąganie po jednym klocku z dowolnego piętra wieży, znajdującego się poniżej najwyższego poziomu. Należy wyciągnięty klocek położyć na szczycie wieży uważając, aby się ona nie przewróciła. Każdy kolejny gracz ma coraz trudniejsze zadanie, ponieważ wieża staje się coraz mniej stabilna. Emocje rosną z każdym kolejnym wyciąganym klockiem. Przegrywa ten, w którego ruchu wieża się przewróci.

Dla kogo przeznaczona jest gra Jenga?

Drewniane klocki, czyli gra Jenga to zabawa przeznaczona dla osób w różnym wieku. Można kupić Jengę dla dzieci, aby rozwinąć u nich zdolności motoryczne i precyzję. Jengę można układać zarówno w domu, jak i podczas zabaw w ogrodzie. Ważne jest jedynie to, aby mieć stabilne, równie podłoże do jej układania.

Dorośli również będą zachwyceni mogąc grać w tę grę. Będzie dla nich wielkim wyzwaniem opanowanie drżenia rąk, jak i wykazanie się dużą precyzją podczas wyciągania kolejnych klocków. Na pewno zapewni to wiele emocji i pozwoli się zmierzyć w wyjątkowym, zaciętym pojedynku.

Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia. Nie ma górnych ograniczeń wiekowych. Może w nią grać dosłownie każdy.

Zasady gry Jenga

Jeden z graczy buduje wieżę na równej powierzchni używając kartonowej podstawki, jako szablonu. Pozwala to utrzymać klocki w równym położeniu. Każdy poziom wieży składa się z 3 klocków ułożonych pod odpowiednim kątem. Po zakończeniu układania klocków, należy ostrożnie odsunąć od nich pudełko. Grę zaczyna ta osoba, która budowała wieżę. Do wyciągania klocków można używać tylko jedną rękę. Można przesuwać i dotykać inne bloczki, zanim znajdzie się ten odpowiedni, który chce się wyciągnąć. Podczas układania nie można układać wyższych poziomów, jeśli najwyższy poziom nie został ukończony i nie składa się z 3 bloczków. Wyjmowanie i układanie bloczków trwa aż do momentu, gdy wieża się nie przewróci.

Gdy znudzi Ci się układanie klasycznej wieży

Jenga Quake to wybuchowa gra przeznaczona dla osób poszukujących mocnych wrażeń. Jeżeli znudziła Wam się klasyczna Jenga, ta wersja będzie idealna. Dostarczy niesamowitych emocji. Celem gry jest jak najszybsze ułożenie wieży przed nadchodzącym trzęsieniem ziemi.

Zadaniem jednego z graczy jest zbudowanie wieży ze specjalnych klocków. Na każdym poziomie, tak jak w tradycyjnej Jendze znajduje się 3 klocki. Aby stworzyć stabilną wieżę, trzeba układać ją na różnym podłożu. Utrudnieniem podczas tej gry jest to, że występuje podczas jej trwania trzęsienie ziemi. Wieża układana jest na specjalnej platformie wibrującej wyposażonej w sejsmograf. Gracze muszą zdążyć ułożyć wieże przed tym, aż trzęsienie ziemi nadejdzie.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz