Jaki piasek kinetyczny dla dziecka?

Ulubionym zajęciem wielu dzieci jest zabawa w piaskownicy. Nie zawsze jednak mają taką możliwość. Przede wszystkim jest to utrudnione zimą i jesienią, gdy temperatury nie sprzyjają zabawom na świeżym powietrzu. Kolorowy piasek kinetyczny pozwoli na stworzenie piaskownicy w domu. Nie brudzi rąk i jest całkowicie wolny od alergenów. Wybierz oryginalny, czyli Kinetic Sand, a dziecko będzie mogło budować babki z piasku przez cały rok.

 

Piasek kinetyczny nieco różni się od tego, który możemy znaleźć w piaskownicy. Nie jest tak sypki, ale zapewnia równie udaną zabawę, jak tradycyjny. Praktycznie w całości jest on wykonany z ziaren zwykłego piasku. Dodawany jest do niego jednak specjalny polimer, który sprawia, że piasek kinetyczny ma wyjątkową konsystencję przypominającą plastelinę. Nie można powiedzieć o piasku kinetycznym, że jest sypki ani twardy. Pomimo tego, że ma się wrażenie, że piasek przesypuje się przez palce, można z niego formować różne kształty jak w plastelinie. Można nieco porównać piasek kinetyczny do mokrego piasku na plaży. Warto podkreślić, że piasek kinetyczny jest całkowicie bezpieczny dla dzieci. Nawet tych, które zmagają się z alergią.

Kinetic Sand – najlepszy piasek kinetyczny

Jest to oryginalny piasek kinetyczny, który dostępny jest w wielu sklepach z zabawkami. Właśnie ten warto wybrać, ponieważ jest dokładnie przetestowany i na pewno w żaden sposób nie zaszkodzi dziecku, a zapewni mu świetną zabawę. Trzeba podkreślić, że oryginalny piasek kinetyczny jest delikatny, ruchomy i bardziej miękki niż zamienniki. Różnica występuje również w zużyciu piasku. Tańsze odpowiedniki po pewnym czasie użytkowania stają się twardsze i utrudnione będzie formowanie z nich kształtów. Oryginalny, nawet po dłuższym czasie użytkowania nie traci swoich właściwości.

Co warto wiedzieć o piasku kinetycznym?

Piasek kinetyczny można kupić już dziecku, które ma 18 miesięcy. Trzeba jednak pamiętać, że wtedy nie należy malucha pozostawiać z zabawą bez opieki. Trzeba pilnować, aby dziecko po prostu takiego piasku nie zjadło. Większe dzieci będą mogły się już nim bawić samodzielnie, bez żadnych obaw.

Piasek zapewni dziecku moc atrakcji. Można z niego budować przeróżne obiekty. Dzieci do zabawy mogą używać akcesoria, z których korzystają w normalnej piaskownicy. Bardzo często wykorzystują również klocki lego, dzięki którym wyciskają na piasku różne kształty. Dostępne są jednak także foremki od producenta piasku kinetycznego.

Należy podkreślić, że piasek kinetyczny jest przeznaczony do zabawy w domu. Najlepiej kupić specjalne opakowanie w kształcie kwadratu lub prostokąta, do którego można będzie wsypać piasek. Będzie to forma domowej piaskownicy. Piasek nie brudzi powierzchni i nie rozprzestrzenia się po całym domu. Dlatego o porządek nie trzeba się obawiać.

Jeżeli zastanawiasz się, ile kupić dziecku piasku kinetycznego, aby możliwe było stworzenie funkcjonalnej domowej piaskownicy, to odpowiedź jest następująca: 1 kg. Tyle wystarczy, aby dziecko miało zapewnioną świetną zabawę przez dłuższy czas.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz