Gry dla trzylatka

Dziecko, które ma 3 latka potrafi już się samo bawić. Czasem jednak potrzebuje kompana do gier. Warto zadbać o to, aby w domu było odpowiednio dużo gier, w które można zagrać z dzieckiem.

 

Wymienionej niżej gry należą do grona gier tradycyjnych. Dlaczego właśnie takie warto wybierać dla 3-latka? Głównie dlatego, że to właśnie takie gry rozwijają najbardziej i pozwalają na zapewnienie maluchowi fantastycznej zabawy w rodzinnym gronie. W odróżnieniu od gier wirtualnych, można w nie zagrać z siostrą, bratem, mamą lub tatą. Dziecko nauczy się dzięki temu współzawodniczyć. Poprzez takie gry można dziecku pokazać, że świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu jest właśnie poznawanie nowych rzeczy, jak i granie. Na pewno dziecko będzie miało zapewnioną świetną zabawę, jeżeli będzie miało dostęp do zróżnicowanej palety gier.

 

Gry memo

Gry z serii memo na pewno są dobrą propozycją dla 3-latka, ale zdecydowanie nie w wersji podstawowej, ale już tej rozbudowanej. Można na przykład wybrać memo dotykowe. Zadaniem dziecka jest włożenie ręki do torebki i znalezienie w niej przedmiotu o identycznym kształcie i fakturze, jak przedmiot, który został już wcześniej wylosowany. Można wybrać także memo zapachowe, czyli rozpoznawanie po węchu szukanego przedmiotu. Na pewno takie gry wspomogą prawidłowy rozwój dziecka i w dodatku zapewnią świetną zabawę.

Gry pamięciowe

Gry pamięciowe typu memory są bardzo dobrą rozrywką dla 3-latka. Poprzez ich wprowadzenie, wpłyniesz na zwiększenie kreatywności dziecka, jak i pobudzisz jego pamięć. Takie gry są obecnie bardzo popularne i często kupowane dla dzieci. Dostępne są w różnych odmianach. Można na przykład zagrać w grę, w której chodzi o poszukiwanie na obrazkach dwóch takich samych elementów.

Gry zręcznościowe

Popularne są gry, w których trzeba coś ustawiać w taki sposób, aby nie przewróciło się lub nie spadło. Będzie to świetne ćwiczenie dla koordynacji ręki-oka. Takie gry pobudzają także zdolność do logicznego myślenia. W końcu wystarczy jeden nieostrożny ruch lub złe rozstawienie klocków, aby cała budowla runęła.

Gry – odtwarzanie

Bardzo popularne wśród 3-latków są gry, w których dziecko ma coś odtworzyć z obrazków. Chodzi tutaj o ustawianie klocków lub obrazków w odpowiedniej kolejności. Jest to spokojna gra na myślenie, która na pewno spodoba się każdemu dziecku.

Gry z kostką

Głównym celem tej gry jest dotarcie do mety jako pierwszy. Dziecku na pewno spodoba się taka gra, ponieważ będzie mogło rywalizować z rodzicem. Takie gry należą do puli gier losowych, bo kolejny krok zależy od tego, ile oczek wypadnie na kostce. Gry tego typu dają bardzo dużo frajdy. Można wybrać różne wersje gier, na przykład wyścigi samochodowe, grzybobranie czy inne.

Opowiadanki

Są to gry, w których trzeba opowiadać to, co znajduje się na obrazkach. Jest to dobra propozycja, ponieważ w znakomity sposób rozwija mowę dziecka. Maluch uczy się nazywać różne przedmioty i wzbogaca swoje słownictwo. Ponadto, dziecko nauczy się opowiadać i wymyślać historie, co na pewno pobudzi jego kreatywność oraz wyobraźnię.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz