Czemu dzieci zgrzytają zębami?

Czemu dzieci zgrzytają zębami?

To często zadawane przez rodziców pytanie. Dzieci zgrzytają zębami z różnych powodów.

Powody zgrzytania zębami mogą się różnić w zależności od osoby. Niektóre z najczęstszych przyczyn to stres, niepokój i zła higiena jamy ustnej.

Gdy dzieci dorastają, ich zęby zaczynają się przesuwać, co może powodować nieprzyjemne uczucie w jamie ustnej. Dzieje się tak, ponieważ tylne zęby przesuną się do przodu, a przednie do tyłu. Ta zmiana może utrudnić żucie jedzenia, a nawet wygodne mówienie lub spanie. Zgrzytanie zębami jest również oznaką stresu lub niepokoju, który jest naturalną reakcją, gdy czujemy się spięci lub zmartwieni.

Dzieci mogą również zgrzytać zębami w wyniku złej higieny jamy ustnej, co może prowadzić do próchnicy zębów i chorób dziąseł, ponieważ bakterie gromadzą się na powierzchni szkliwa zębów i dziąseł, gdy nie myją prawidłowo.

Bruksizm

to stan, który powoduje zgrzytanie zębami. Jest to spowodowane nadmiarem stresujących sytuacji lub bodźców. Przyczyną może być również wada zgryzu, czyli nieprawidłowe dopasowanie zębów.

Istnieje wiele powodów, dla których dzieci zgrzytają zębami, np. niepokój i stres. Dzieci mogą również zgrzytać zębami, ponieważ nie mają stałej rutyny przed snem lub nie śpią w nocy.

Najczęstsze przyczyny bruksizmu to wady zgryzu, stres i niepokój.

Zadbaj o swoje zdrowie i kup:

BIO Pasta do zębów dla dzieci

Organiczna pasta do zębów bez fluoru przeznaczona jest dla dzieci 0-36 miesięcy życia. Ta pasta jest z ksylitolem, dzięki swojej delikatnej formule i odpowiednio dobranej dawce ksylitolu, chroni dziąsła, szkliwo zębów i przeciwdziała rozmnażaniu się bakterii. Ksylitol ułatwia przyswajanie wapnia niezbędnego dla zdrowia zębów oraz kości. Hamuje atak kwasów, utrzymując zasadowe pH śliny. Poprawia również mineralizację szkliwa.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz