4 pomysły na zabawę w jesienną pogodę

4 pomysły na zabawę w jesienną pogodę. Jesienno-zimowy czas jest bardzo wymagający dla rodziców. Muszą tak zorganizować czas dla swoich dzieci, aby nie nudziły się i nie spędzały czasu jedynie przed komputerem oraz telewizorem. Wystarczy znać kilka zabaw, aby dziecko w atrakcyjny sposób spędzało czas w domu, a także poza nim.

Zbieranie jesiennych skarbów

Kasztany, żołędzie, jarzębina, a także liście w przepięknych kolorach mogą zapewnić niesamowitą, kreatywną zabawę dla każdego dziecka. Możesz zaproponować dziecku stworzenie kasztanowej rodziny. Wystarczą zapałki lub wykałaczki, a z kasztanów i żołędzi uda się zbudować niesamowite figurki. Nie dość, że będą świetnie wyglądały, to jeszcze dadzą możliwość tworzenia różnych historii i odgrywania scenek.

Inną zabawą może być tworzenie przepięknych bukietów z liści oraz jarzębiny. Dziecko będzie zachwycone, że w wazonie w salonie czy w jego własnym pokoju na stole stanie stworzony przez niego bukiet.

Poprzez takie zabawy, udowodnisz dziecku, że nie tylko zakupione w sklepie zabawki mogą być ciekawe i atrakcyjne.

4 pomysły na zabawę w jesienną pogodę:

Zabawa w szefa kuchni

Dzieci uwielbiają pomagać w domowych obowiązek, a także naśladować rodziców. W gotowanie możesz pobawić się z dzieckiem na dwa sposoby:

  • zabierz dziecko do kuchni i wyznaczaj mu proste zadania do wykonania, np. podawanie składników, z których będzie tworzony obiad. Większe dziecko mogą zająć się krojeniem warzyw oraz mięsa,
  • kup dziecku, piękną drewnianą kuchnie, np. składającą się z kilkunastu elementów. Pobaw się z dzieckiem w gościa oraz kucharza. Dziecko może dla Ciebie przygotować wymyślone przez siebie potrawy, ponieważ będzie miało do dyspozycji wszystkie akcesoria kuchenne w zabawkowej wersji.

Gry planszowe

Niezawodnym sposobem na zorganizowanie czasu w niepogodę są gry planszowe. Obecnie dostępnych jest tak dużo rodzajów, że można dostosować je do wieku i umiejętności dziecka. Do najpopularniejszych propozycji należą:

  • 100 gier dla całej rodziny (+5) domino, bierki, pchełki, kości to proste gry, w które chętnie zagra zarówno dziecko, jak i dorosła osoba. Emocjonujące i różnorodne gry dostępne w tym zestawie zapewnią frajdę każdemu.
  • Balansujące fasolki (+5) ostrożnie umieść kolorowe fasolki na huśtawce tak, aby nie przechyliła się ona na żadną stronę. Gra uczy logicznego myślenia.
  • Karty Trefl czarny piotruś Barbie Spy (+3) dwie najpopularniejsze gry sprawią, że dziecko z wielką chęcią spędzi z Tobą czas i nie będzie narzekało na nudę.

Czytanie bajek

Najbardziej klasyczną formą spędzania czasu z dzieckiem jest czytanie bajek. Jest to aktywność, która rozwija wyobraźnię, a także zwiększa zasób słownictwa. Od najmłodszych lat należy przyzwyczajać dziecko, że książki są wartościowe i warto po nie sięgać. Jesienno-zimowy czas będzie dobrym pretekstem do tego, aby zainteresować malucha literaturą. Najmłodsze dzieci warto zapoznawać z klasyką bajek, a nieco starszym wręczać pozycje zgodne z ich zainteresowaniami.

Dla najmłodszych dzieci warto wybierać książeczki kontrastowe. Dziecko będzie uczyło się wraz z nimi nowych kształtów, kolorów, a także nazw. Będzie łatwo rozpoznawało owoce, warzywa, zwierzęta, a także szereg innych produktów. Książeczki tego typu mają ogromny wpływ na rozwój dziecka. Pozwalają poznawać mu otaczający go świat w bezpieczny i komfortowy sposób.

4 pomysły na zabawę w jesienną pogodę. Do czytania bardzo dobrze sprawdzi się historia o kiciach: Drobinka porzucona kicia. Zawiera dwie wzruszające historie o kotkach, które szukają nowego domu.

4 pomysły na zabawę w jesienną pogodę. Twoje dziecko uwielbia Angry Brids? Dostępnych jest wiele książek dotyczących tych zwariowanych ptaków, m.in.

4 pomysły na zabawę w jesienną pogodę, ale to zdecydowanie nie wszystko co można robić! Obecnie jest wiele możliwości spędzania czasu wolnego również na różnych placach zabaw tzw. małpich gajach. Czasem można też się wybrać do kina czy na basen. A może szybka wycieczka do pobliskiego muzeum?

Warto również przeglądać wydarzenia, które są organizowane w Waszej okolicy – często można znaleźć naprawdę atrakcyjne wydarzenia, które często są bezpłatne. Takich wydarzeń można szukać np, na facebook’u.

Co Wy lubicie robić jesienią?

Podobne artykuły

Dodaj komentarz